Dobrý Trh!

Urob nám re-use vianočnú dekoráciu a odmeníme ťa!

Urob nám re-use vianočnú dekoráciu a odmeníme ťa!

Odpad sa len tak nevyparí, pokiaľ mu nepomôžeme.

Premena bývalej chemickej školy na Kreatívne a kultúrne centrum Nová Cvernovka priniesla veľkú výzvu. Po rekonštrukcii sa triedy, kabinety či učebne zmenili na veľkorysé ateliéry, spoločenské miestnosti alebo kancelárie pre kreatívcov. A na dvore ostala halda netriedenej stavebnej sute. Čo s ňou?
 
Vyzývame umelcov, architektov, dizajnérov, kretívcov, triedy alebo firmy, aby navštívili Kreatívne a kultúrne centrum Nová Cvernovka, zapojili fantáziu a navrhli z haldy stavebného odpadu vianočnú inštaláciu - stromček – vianočnú dekoráciu, ktorá bude súčasťou vianočného Dobrého trhu v Starej tržnici a okolí. Nechceme nič jednorazové, prekvapte nás reuse nápadom!

Víťazný koncept bude po realizácii odmenený notebookom, smartfónom a vďaka novému partnerstvu s Nadáciou VÚB aj 500 eurami. 

Okrem toho, že prispejete k propagácii myšlienky udržateľnosti a zodpovedného prístupu k odpadom, stanete sa prvými čestnými účastníkmi jedinečného festivalu site-specific umenia a ekológie NASUTI, ktorého náplňou budú kreatívne prístupy k riešeniu stavebného odpadu.

Návrhy posielajte a otázky sa pýtajte na adrese sutvyzvou@nadaciacvernovka.sk

Harmonogram 
27. november - deadline kreatívnej súťaže “Suť je dobrá výzva” 
15. december - stavba stromčeka
16. december - slávnostné odhalenie stromčeka, odovzdanie ceny autorovi/autorke
september 2018 - realizácia projektu (2-dňový festival a výstava trvajúca počas mesiaca september - október 2018)