sused-P.png
kubista-logo.jpg
www.jpg
facebook.jpg
instagram.jpg

Juhasz Marta Jewelry

K tvorbe z odpadového materiálu som sa dostala v detstve, v snahe nahradiť chýbajúci materiál som začala upcyklovať tetrapakové obaly a rôzne iné obaly z nápojov a potravín. Tento spôsob tvorby mi zostalo dodnes. Ako tvorcu ma najviac napĺňa, keď môžem objekty, ktoré pre iných už stratili význam či hodnotu, naplniť novým zmyslom.
Rada experimentujem a hľadám nové netradičné možnosti spracovania materiálov, teraz sa však vraciam k tradičnému šperkárskemu remeslu a technikám. Avšak udržateľnosť v mojej tvorbe hrá naďalej veľmi dôležitú rolu.

Základom novej kolekcie je Ecosilver - 100% recyklované striebro, ktoré sa vyrába zo strieborného odpadu z lekárskeho, elektronického a darčekového priemyslu. Pri jeho výrobe sa menej znečisťuje životné prostredie, ako pri ťažbe nového striebra, avšak jeho vlastnosti zostávajú plnohodnotné.

Nová kolekcia Stuhy/Ribbons je inšpirovaná krehkosťou a spontánnosťou pohybu. Každý jeden šperk je jedinečný, pretože zachytáva iný moment neopakovateľného tvaru stuhy.

i'm an image title
i'm an image title