sused-P.png
kubista-logo.jpg
www.jpg
facebook.jpg
instagram.jpg

Lopki

Všetky hračky od Lopkiho vznikajú poctivou ručnou prácou. Za ich výrobou stojí mladý remeselník Martin Šalgo zo stredného Slovenska, ktorému so značkou pomáha sestra Ivana. Spolu ich môžete stretnúť najmä na kadejakých trhoch na Slovensku aj za jeho hranicami.

Martina na začiatku k tvorbe inšpirovala túžba zachovať tradíciu výroby ľudových kyjatických hračiek, neskôr sa začal venovať aj tvorbe svojich vlastných dizajnov. Vytvoril hračky, ktoré sú síce menej ozdobné, ale svojimi tvarmi aj materiálmi sú tiež inšpirované ľudovou tvorbou. Deťom chce dávať do rúk krásne hračky, pretože verí, že ak budeme deti od malička viesť ku kráse a hodnotám, môže sa celý svet stávať krajším. A krása predsa spasí svet.

Každá hračka od Lopkiho je ručne vypílená, brúsená a maľovaná. Hračky sú ošetrené prírodnými olejmi a farbami, ktoré sú nezávadné pre deti. Nemusíte sa báť, deti môžu hračky oblizovať alebo hrýzť. Hračky sú najčastejšie vyrobené zo svetlého buku, ktorý je dosť tvrdý a odolný aj počas náročnejších detských hier.

i'm an image title
i'm an image title