sused-P.png
kubista-logo.jpg
www.jpg
facebook.jpg
instagram.jpg

VÍNKO KLIMKO MODRA

Rodinné vinárstvo MODRAN KLIMKO WINE začalo produkciu odrodových vín z vlastných vinohradov v roku 2016. Mladý vinár Tomáš Klimko sa však pestovaniu hrozna a výrobe vína v Modre venuje už viac ako 15 rokov. Začínal v rodičovskej pivnici kde dorábal víno pre rodinu a priateľov.

K vínu či skôr vinohradom som mal veľmi blízko už od útleho detstva. Ako chlapec som vo vinohradoch trávil veľa času pri detských hrách a objavovaní prírody. Neskôr som začal obrábať rodinné vinohrady a zo sympatii sa stávala povinnosť, z ktorej často plynula nevôľa. Na to aké skutočné bohatstvo sa skrýva vo vinohradoch som prišiel v čase keď som ochutnal prvé pekné vína. Keďže som Modran, bolo to už naozaj dávno...

Víno sa rodí vo vinohrade! Klišé ktoré je však pravdivé a je potrebné byť hrdý na postupnosť, najprv vinohradník, potom vinár. Hrozno pestujeme výhradne v modranskom chotári na rozlohe niečo málo cez 3 hektáre. Každý z vinohradov predstavuje samostatný ekosystém so špecifickými geologickými, pôdnymi, ale aj mikroklimatickými podmienkami.

Naše hrozno dozrieva na slnečných južných svahoch s ľahkou piesočnatou pôdou, ale aj na hlbokých, ťažkých hlinitých pôdach na rovinách. Víno vyrábame predovšetkým z odrôd typických pre modranský chotár. Je to hlavne Veltlínske a Silvánske zelené, Müller-Thurgau, Pinot blanc, Tramín červený, Muškát moravský, Rizling vlašský, Svätovavrinecké a Frankovka modrá. Naše vína sa vyznačujú senzorickou čistotou a odrodovým charakterom.

i'm an image title
i'm an image title