top of page
dane-18.png

Aj s pomocou 2 %
žijeme v lepšom meste. 

Už 15 rokov prináša OZ Punkt nápady pre rozvoj miest a komunít. V roku 2021 sme oslávili 10 rokov Dobrého trhu, počas pandémie sme podporili našich predajcov prostredníctvom online Dobrého trhu a priniesli sme vám ich príbehy. Zmerali sme ekonomický dopad Dobrého trhu, ktorý ukázal, že každé 1 € vložené do jeho organizácie vygeneruje 27 €. Podporí tak predajcov, podnikateľov a remeselníkov lokálne aj v rámci celého Slovenska. 


Založili sme platformu o ľuďoch a mestách ctzn.sk, pretože veríme, že udržateľný mestský rozvoj tvoria hlavne jeho komunity a obyvatelia. Prinášame vám online CTZN magazín, ktorý sa v prvom vydaní venoval spiacim miestam v mestách, brownfieldom, druhé vydanie predstavilo trhy v meste a ich potenciál.    


Aj vďaka vašim 2 % zlepšujeme mestské prostredie, prinášame praktické riešenia, zdieľame dobrú prax a zbližujeme komunity. 

Ako darovať 2%

Údaje, ktoré potrebujete k darovaniu svojich dvoch percent z dane:

Názov: PUNKT

Právna forma: občianske združenie

Sídlo: Povraznícka 5, 81105 Bratislava

IČO: 42128013

Ak ste fyzická osoba, živnostník či firma, vpíšte ich priamo do vášho daňového priznania. V prípade, že ako zamestnanec daňové priznanie sami nepodávate, stiahnite si tu tlačivá, z ktorých jedno vám potvrdí zamestnávateľ, druhé vypíšete sami a pošlete ich spolu na daňový úrad. Celý postup, ako venovať 2%, nájdete na www.rozhodni.sk

akodarovat

Naše plány v roku 2022

Lepšie vzťahy, lepšia klíma

 

Dobrý trh prebehne v roku 2022 v apríli a septembri na Panenskej ulici a bude sa venovať téme lokálneho otepľovania a alternatívnej doprave. Po dlhom čase si budeme môcť opäť naživo vychutnať úžasnú atmosféru, priateľské stretnutia a spoznať autentických predajcov aj skvelých umelcov.

ulica2.jpg

Foto: Marek Jančúch

Ulica bez áut

 

Ako prví zorganizujeme na Slovensku unikátny projekt inšpirovaný zahraničím, Ulicu bez áut. Cieľom je predstaviť potenciál verejného priestoru bez áut a na jeden deň vrátiť ulicu obyvateľom, chodcom, cyklistom. 

car-free-day_autor Living Streets.jpg

Zdroj: Living Streets

Inšpiratívne riešenia pre dobré mesto 

 

Aj tento rok budeme spájať aktérov a vytvárať priestor na kritický dialóg o zlepšení mestského prostredia. Už o pár týždňov prinesieme v CTZN Dialógoch inšpiratívnych spíkrov na tému Dunaj v meste a jeho potenciál pre udržateľný turizmus. V druhej polovici roka sa aktívne zapojíme do projektu Year of Climate Care, kde predstavíme možné riešenia a príklady dobrej praxe.  

dunaj.jpg

Foto: Aleš Šedivec

Prinášame príbehy ľudí aj miest

 

Jedným z našich predajcov na Dobrom trhu je komunita dospelákov s mentálnym postihnutím HENTO TOTO. Vďaka svojim kamarátom sa môžu realizovať a aj živiť tým, čo ich baví. A tým je kreslenie. 

Foto: Marek Jančúch

Vydanie CTZN magazínu o trhoviskách približuje aj jedinečnú atmosféru trhu na Žilinskej ulici v Bratislave, ktoré na súčasnom mieste existuje už vyše polstoročia. Toto miesto združuje pestovateľov, obyvateľov okolitých ulíc, návštevníkov zo vzdialených končín, seniorov aj štamgastov okolitých pohostinstiev. 

Zilinská trh_ foto marek jančúch.jpg
bottom of page