top of page

Toto je Dobrý trh!

Dobrý trh® je podujatie, ktoré od roku 2011 oživuje mestský verejný priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr. Okrem stánkov s kvalitnými potravinami, originálnym dizajnom, knihami, doplnkami a oblečením, na Dobrom trhu nájdete mnoho zážitkov – prekvapivé umelecké inštalácie, výnimočné koncerty, workshopy pre deti aj dospelých, stretnutia s kamarátmi a zaujímavými ľuďmi.

Dobrý trh sa konal v troch lokalitách v Bratislave: na Jakubovom námestí, Panenskej ulici a v Starej tržnici. Pri príprave programu Dobrého trhu nám záleží na intenzívnej spolupráci s lokálnou komunitou, susedmi, prevádzkami a organizáciami v okolí, preto je každý trh špecifický a prispôsobený lokalite. Aktuálne sa podujatie vrátilo tam, kde začínalo, na Panenskú ulicu.

Lokality

Jakubak2.jpeg

Jakubák

panenska1.jpeg

Panenská

staratrznica.jpeg

Stará Tržnica

Naša misia

Dobrý trh je podujatie, ktoré od roku 2011 oživuje mestský verený priestor, podporuje malovýrobcov a kvalitné domáce výrobky a produkty rozmanitých kultúr. Okrem stánkov s kvalitnými potravinami, originálnym dizajnom, knihami, doplnkami a oblečením, na Dobrom trhu nájdete mnoho zážitkov – prekvapivé umelecké inštalácie, výnimočné koncerty, workshopy pre deti aj dospelých, stretnutia s kamarátmi a zaujímavými ľuďmi.

Pri príprave programu Dobrého trhu nám záleží na intenzívnej spolupráci s lokálnou komunitou, susedmi, prevádzkami a organizáciami v okolí, preto je každý trh špecifický a prispôsobený lokalite.

Naše podujatie je bez odpadu, používame len kompostovateľné riady, poctivo triedime odpad a snažíme sa predchádzať jeho vzniku.

Dobryden2.jpeg

Náš stánok

Na každom Dobrom trhu nájdete stánok občianskeho združenia Punkt. Dostanete tu všetky potrebné informácie o trhu, o tom, čo robíme a aký je nás cieľ. V stánku máme aj originálne darčekové predmety, ktoré vyrábame spolu s dizajnérmi špeciálne pre Dobrý trh. Podporte nás kúpou odznaku, magnetky, tašky alebo iného suveníru. Nájdete tu aj naše populárne balíčky s prekvapeniami – Mačku vo vreci, ktorá je plná darčekov od našich susedov.

Verejná zbierka na podporu Dobrého trhu s názvom "Dobrovoľné vstupné" pod registračným číslom
101-2023-253205

IMG_3930.jpg
bottom of page