top of page

DigiQ. Hrdinovia – hra pre deti

Tím z digiQ bude deti oboznamovať s témami súvisiacimi s bezpečnosťou na  internete prostredníctvom stolovej hry Hrdinovia, ktorá bola navrhnutá v digiQ.

 

Nosnými témami hry je bezpečné využívanie sociálnych sietí, dôležitosť silných hesiel pri registráciách, vhodnosť/nevhodnosť uverejňovania niektorých obsahov na sociálnych sieťach, uchovávanie  súkromných informácií, ochrana osobných údajov, phising, uchovávanie  dát a ďalších tém, s ktorými sa deti stretávajú denno-denne v online  priestore. Úlohou hráčov je nachádzať riešenia na bežné situácie, ktoré  môžu v internetovom priestore zažiť. Hra deti podnecuje k diskusii o  nástrahách online priestoru.

Vzhľadom na obmedzenú kapacitu by sme vás chceli poprosiť o bezplatnú registráciu, ktorá vám umožní vstup. Na mieste vám už vstup nebudeme vedieť garantovať. Kapacitu budeme upravovať podľa aktuálnych epidemiologických opatrení tak, aby sme zabezpečili hladký a bezpečný priebeh podujatia. Počas celeho podujata vás prosíme o nosenie rúška. Ďakujeme za porozumenie.

  • Dátum: 15. 9. 2020

  • Začiatok: 11:00, 13:30

  • Trvanie: cca 90 minút

  • Miesto stretnutia: Konventná 15, nádvorie Starého lýcea

  • Vhodné pre deti od 9 do 14 rokov.

97108449_561257494530760_817407198267808
digiq%20logo_edited.jpg

DigiQ je mimovládna organizácia, ktorej cieľom je prispieť k výchove mladých v digitálnom sektore (sociálne siete, média...) a bližšie ich oboznámiť s ich možnosťami, ale aj povinnosťami v tejto oblasti, ako je napríklad tolerancia alebo porozumenie.

Goethe predajca
Goethe-logo.png

KRÁSNA MAČKA

Goetheho inštitút

Panenská 33

Panenská 33

www.jpg
facebook.jpg
maps.jpg
bottom of page