top of page
facebook.jpg
instagram.jpg

Humbuk na Dobrom trhu u susedov

Dátum: 15. 9. 2020

Miesto: Záhrada Pálffyho paláca, Zámocká 47

Čas: 10:00–17:00

vincent.jpg

Cena: 20 €

Vitajte na Humbuku! 

Ak Humbuk ešte nepoznáte, predstavte si pop-up so skvelým vínom, vždy na inom mieste v Bratislave. Počas Dobrého trhu bude mať Humbuk v krásnej a veľkorysej záhrade Pálffyho paláca otvorený svoj vlastný open air wine shop. Tešiť sa môžete na viac ako desiatku vín reprezentujúcich to najlepšie, čo na Slovensku máme, ale tiež lokálne jedlo a výberovú kávu! 

Zoznámte sa s pioniermi naturálneho vína od Karpát až po Tokaj

Humbuk predstaví 12 vinárov, ktorí svoje vinohrady obrábajú s rešpektom k svojmu hroznu, či pôde. Čo to znamená? Títo vinári používajú pri ochrane viniča najmä bylinné odvary a ďalšie prírodné preparáty, nie pesticídy, herbicídy a fungicídy.

V pivnici na to idú rovnako – víno nechávajú spontánne fermentovať bez použitia akýchkoľvek prídavných látok a bežných urýchľovačov, o ktorých sa však nehovorí. Namiesto toho experimentujú napríklad s nakvášaním na šupkách, ale aj s dlhým zrením na vlastných kaloch, pod flórom, nielen v sudoch, ale aj v betónových vajíčkach. Výsledok? Krásne vína, aké sa len tak nevidia.  

Tešiť sa môžete na bubliny, biele, oranžové, červené,

ale aj ryšavé! 

Už ste niekedy pili dúhu? Na Humbuku si ju budete môcť rovno zadovážiť! Počnúc ľahkými alebo krémovými bublinami, cez biele, netradičné ružové, šťavnaté oranžové či ryšavé, až po nespútané červené.


Navyše, mnoho z vín, ktoré si Humbuk na Dobrý Trh vybral, nájdete aj na lístkoch najlepších reštaurácii či vínnych barov po celom svete – od Londýna, cez Kodaň až po Montreál a Tokio. Rozhodne to bude stáť za to. 

 

Pre všetky dobrodružné povahy je tu Vincent vo vreci

Tu vľavo nájdete aj Vincenta vo vreci, humbučiu verziu mačky vo vreci. Ako pri každej mačke, ani pri Vincentovi nebudete dopredu vedieť, aké víno dostanete. Okrem špičkovej fľaše naturálneho vína na vás čaká aj Vincentov vínny pohár. Ako obyčajne, Humbuk do Vincenta venoval úplne chuťovky, navyše úplne iné, ako budú prezentované na Dobrom trhu! 

DSC_3180.jpg

Bude aj skvelé jedlo a výberová káva počas celého dňa

V krásnej záhrade Pálffyho paláca na Zámockej to však nebude len o víne! Ku každému Humbuku neodmysliteľne patrí aj skvelé jedlo či live hudba a na Dobrom Trhu to nebude inak. Nechajte sa prekvapiť, mená zverejnia postupne.

 

Do záhrady vstup voľný, no s obmedzenou kapacitou

Na Humbuk je vstup voľný, pričom v priestore veľkorysej záhrady môže byť naraz obmedzené množstvo ľudí – tak, aby ste mali okolo seba dostatok priestoru a komfortu. Pokiaľ sa kapacita naplní, môže sa stať, že vás poprosíme o chvíľu strpenia, kým vás budeme môcť pustiť do dvoru. 

Pre podrobnosti k eventu odporúčame sledovať ich Instagram a Facebook.

19477498_796507313861209_614319289612907
spolocna.jpg
bottom of page