top of page
buttony-05.png

CHCETE PREDÁVAŤ? SKVELÉ!

 

Snažíme sa, aby Dobrý trh bol prehliadkou najlepšieho slovenského tovaru. Pre našich návštevníkov starostlivo vyberáme len poctivých predajcov, ktorých produkty vynikajú kvalitou alebo originálitou. Ak máte takúto ponuku, neváhajte sa prihlásiť.

KRITÉRIÁ VÝBERU

 

Pri výbere predajcov sa sústreďujeme na rôznorodosť, autenticitu, jedinečnosť. Hľadáme originálne produkty vyrobené na Slovensku.

Pri predajcoch doplnkového sortimentu sa pozeráme na inovatívnosť, exkluzivitu, udržateľnosť, spôsob výroby, alebo na to, či materiály nezaťažujú životné prostredie. Vítame originálne produkty vyrobené s láskou – knihy, dizajn, oblečenie, šperky, bytové doplnky, starožitnosti alebo tovar súvisiaci s potravinami a zdravým a pomalým životným štýlom. Riadime sa heslom: Ten, kto vyrába, aj predáva.

principy.jpeg

NA TRHU

Dobrý trh začína vždy o 10:00. Ak ste si od nás prenajali stánok, budete ho mať označený vaším menom a nájdete ho od 7:30 na mieste, ktoré vám bolo pridelené.  Prosím pamätajte na to, že dosku stánku je pri používaní potrebné prekryť minimálne obrusom a odovzdať ho v stopercentnom stave. Pripojenie k elektrine bude pripravené podľa údajov z vašej registrácie. Prineste si, prosím, vlastnú rozdvojku, predlžovačku a igelity v prípade dažďa.

IMG_8239-1200x800.jpeg

ZODPOVEDNÉ NAKLADANIE S ODPADOM

Napriek našej snahe o dodržiavanie zero waste štandardu, tvoria predajci väčšinu nášho komunálneho odpadu. Návštevníci Dobrého trhu sú už disciplinovaní, vyprodukujú len 5,5% zmesového odpadu, u predajcov to však zďaleka neplatí. Tento trend sa, žiaľ, nezlepšuje. V praxi mnohí z predajcov zabúdajú alebo nestíhajú v stánku triediť odpad alebo sa pri rýchlom balení po skončení trhu na triedenie jednoducho vykašľú. Radi by sme túto situáciu zlepšili, a preto sme sa okrem kontrol nakladania s odpadom v stánkoch rozhodli poskytnúť vám poradenstvo v separovaní odpadu. Ak máte záujem o dobré rady, vedúce k znižovaniu množstva odpadu, alebo máte sami nápad, ako by sme vám mohli separovanie uľahčiť, kontaktujte nás.

bottom of page