top of page

PANENSKÁ MAČKA

Rande na Panenskej? Táto Mačka je plná produktov od predajcov z Panenskej ulice, s ktorými si užijete skvelý deň! Artforum, Marinela nanuky, káva z Goriffee a štrngnutie drinkom z Next Apache. Pre zamilovaných aj pre kamošov. Užite si ulicu, na ktorej vznikla myšlienka Dobrého trhu a kde sme usporadúvali obľúbené podujatie, v ktorom plánujeme pokračovať.

Cena: 30 €

Mačky vyzdvihnete 29. 05. 2021 v Bratislave na Panenskej - info dostanete e-mailom. Môžete využiť aj donášku od Slovak Parcel Servis, naším partnerom pre doručovanie. Výťažok z týchto služieb bude použitý na fungovanie Dobrého trhu.

macka_p.png
next_apache_edited.jpg
Kaviareň na Panenskej ulici, ktorú prevádzkuje náš kamarát Ben. Útulná atmosféra, dvor, kde ste sa počas Dobrého trhu mohli zastaviť na diskusiách a nápoje, ktorými zakončíte príjemný deň strávený v susedstve.
  • Facebook

Artforum pôvodne nemalo byť kníhkupectvo. Chceli sa iba slobodne – a verejne – venovať tomu, čo dovtedy – pred revolúciou v roku 1989 - robili za zavretými dverami svojich bytov. Chceli čítať, počúvať a debatovať. A venujú sa tomu už vyše 30 rokov. 

 

V kníhkupectve rozhodne nepredávajú všetky dostupné knihy, ale len výber tých najlepších. Hľadajú knihy, ktoré naozaj stoja za prečítanie a neodporúčajú ich po dohode s vydavateľmi, ani distribútormi, ale na základe vlastného výberu. Nájdete u nich aj knihy od malých slovenských a českých vydavateľov, novodobé samizdaty, knihy menšinových žánrov či knihy v cudzích jazykoch. 

 

Artforum má fokus jasný - prinášať knižné poklady. Či už sa skrývajú v kvalitných prekladoch nových zahraničných beletrií z edície -klad, v literatúre pre tak náročnú čitateľskú skupinu, akou je mládež, alebo v mágii Islandu.

 

Popri tom sa snažia vnímať a angažovať vo svojom okolí - komunikovať so susedmi, triediť odpad, zapájať sa do organizácie lokálnych festivalov či trhov. Vážia si hodnoty komunity, a hlavne otvoreného dialógu. Od úplného začiatku až po dnes ich so zákazníkmi a priateľmi spája jedno – dobrodružstvo myslenia.

94180842_10159671349468275_4007126735375
  • Facebook
  • Instagram
Panenska.jpg
Marinela je prvá slovenská nanukáreň, ktorá od roku 2016 prináša Bratislavčanom rôzne kombinácie čerstvých chutí. Jej zakladatelia, Daniela a Marián Vunhu, sú absolventami talianskej univerzity zameranej na výrobu pravého talianskeho gelata. Svoje vedomosti pretavili do konceptu nanukárne, ktorá v sebe spája hravosť, čerstvosť a bezodpadovú filozofiu. Marinela nanuky totiž nie sú balené, ale predávajú sa čerstvé, priamo z výroby. Sorbety si našli veľkú obľubu aj medzi vegánmi. Vďaka kvalitným ingredienciám uspokoja nanuky z Marinely chúťky najmladších zákazníkov či ľudí s rôznymi intoleranciami. Dnes má Marinela tri prevádzky, na Panenskej, Blumentálskej a na Tyršovom nábreží.
  • Facebook
  • Instagram

Goriffee je bratislavská pražiareň výberovej kávy, ktorá vznikla v roku 2013 a prináša na slovenský trh tú najlepšiu kávu so zameraním na kvalitu, dlhodobý vzťah s farmármi a udržateľnosť.

  • Facebook
  • Instagram
goriffee-roaster-stories-team.jpg
macka_t.png
macka_v.png
macka_dobra.png
bottom of page